آشنایی با Zone Editor

در این بخش می توان بسیاری از رکوردهای مربوط به DNSیک سایت را مدیریت کرد.

توسط Zone Editor می توان انواع رکوردهای A Record ، CNAME Record  ، AAAA Record  ، TXT Record  یا SRV    Record  را ایجاد و استفاده کرد . هر کدام از این رکوردها کاربرد خاصی دارند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم. همچنین می توان بسیاری از رکوردهای مربوط به  DNSسایت را از همین قسمت مدیریت کرد که متداول ترین آنها  عبارت اند از :

 · اتصال سایت به هاست دانلود

 · تغییر واحدهای زمانی رکوردها

· تعریف کلیدهای ارتباطی

· تعریف Child Host

· تغییر یا تعریف پیشوند پیشفرض

 

اتصال سایت به هاست دانلود :

اگر هاست دانلود دارید می بایست برای اتصال آن به سایت اصلی یکسری عملیات انجام دهید. در مرحله اول بایستی اقدام به سفارش هاست دانلود با زیر دامنه مورد نظر نمایید. این زیر دامنه می تواند بصورت Download.yourdomain.com باشد.  پس از ثبت سفارش هاست دانلود، باید آی پی هاست دانلود را در هاست سایت اصلی بواسطه A Record وارد و ایجاد نمایید تا این اتصال برقرار گردد.

رکورد AAAA نیز جایگزینی است برای A رکورد ها ، درحال حاضر رکورد A از آدرس های 32 بیتی پشتیبانی می کند اما رکورد AAAA  ازآدرس آی پی های 128 بیتی  پشتیبانی می کند. نحوه ایجاد رکورد AAAA نیز مانند رکورد A می باشد.

 

 

 

تغییر واحدهای زمانی رکوردها :

واحدهای زمانی رکوردها معمولا بصورت خودکار تشخیص داده شده و تنظیم می شوند. در صورتی که نیاز دارید واحدهای زمانی رکوردها را تغییر دهید می بایست در صفحه Zone Editor بر روی گزینه Manage کلیک کرده و با استفاده از گزینه Edit اقدام به انجام تغییرات نمایید. و پیشنهاد می گردد در صورتی که دانش فنی لازم را در مورد آنها ندارید تغییراتی بر روی آن انجام ندهید.

تعریف کلیدهای ارتباطی :

کلیدهای ارتباطی به صورت  پیشفرض توسط DNS Server ایجاد می شود. به صورتی  که توسط این کلیدها (SPF , DKIM) میتوان به گیرنده های ایمیل احراز کرد که ایمیل از سمت مالک اصلی دامنه ارسال شده و قابل تایید است و از spam  شدن آن ها جلوگیری می کند و رکورد های TXT  یا رکورد متنی برای افزودن توضیحات و همچنین سیستم تصدیق ایمیل ( (SPFمورد استفاده قرار می گیرند.

تعریف Child Host:

 این قابلیت زمانی کاربرد دارد که نیازمند DNS  اختصاصی باشیم ، البته باید توجه داشت که Child Host اصلی در کنترل پنل مدیریت دامنه انجام می شود و در انتها در هاست با ایجاد رکورد تایید می گردد. نحوه ایجاد Child host شبیه اتصال هاست دانلود به سایت است و با A Record انجام می شود. تنها تفاوت که دارد این است که  معمولا برای Child Host تعداد دو تا چهار رکورد نیاز است.

تعریف پیشوند پیشفرض :

پیشوند www، پیشفرض همه سایت ها در وب می باشد. بواسطه Zone Editor می توان این مقدار را تعریف کرد و یا تغییر داد. همچنین می توان مقادیر دیگری را با رکورد CNAME به Domain  یا A Record دیگر اضافه کرد.

 :SRV Record
رکورد SRV  به مدیر شبکه و سرور این امکان را می دهد تا از چند سرور برای یک دامنه استفاده کند  که برخی از سرورها به عنوان سرویس دهنده اصلی خدمات باشند و دیگر سرورها به عنوان پشتیبان دهنده سرویس که به هر دلیلی در دسترس نبودند ، عمل کنند.

  • Zone Editor, Zone
  • 0 کاربران این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

آموزش Park Domain

    اگرآدرس دامنه اصلی وب سایت شما nanopars.com است و میخواهید با وارد کردن دامنه ی...

آموزش کار با Addon Domain

  هنگامی که می خواهید دو سایت مجزا در هاست خود داشته باشید می توانید از Addon Domain در Cpanel...

ساخت ایمیل اکانت در سی پنل و روش دسترسی به آن

پس از ورود به کنترل پنل Cpanel وارد بخش Email Accounts شوید . برای ایجاد ایمیل جدید گزینه...

نحوه بک آپ گرفتن در سی پنل

برای استفاده از سیستم بک آپ گیری سی پنل باید ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید و سپس از قسمت...

آموزش کار با ابزار فایل منیجر

1)    ابزار file  : جهت ایجاد فایل جدید ازش استفاده می شود و با کلیک کردن بر روی این قسمت می...